Uncategorized

Rockefeller Ailesi

Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde bulunan ve Dünya’nın en büyük servetlerinden birine sahip olan ailelerin başında Rockefeller ailesi geliyor. Özellikle petrolle ilgili çalışmalarının olduğu söylense de, 100 yılı aşkın süredir milyonlarca kişiyi etkileyecek alanlarda faaliyetlerini sürdürdükleri biliniyor. Son dönemde bankacılık alanında oldukça önemli girişimlerde bulunmaları, sadece Amerika’nın en büyüğü olmak yerine Dünya’nın en büyüğü olmaları mümkün olmuştur.

Dünya’yı Rockefeller Ailesi Mi Yönetiyor?

Dünya’nın siyasi haritası, ülkelerin savaşlarla ilgili yapacakları harcamalar, verecekleri kararlar, sağlık da dahil olmak üzere pek çok alanda kararı onlar verir. Bunun herhangi bir devlet tarafından önüne geçilmesi mümkün değildir. Engellenmek istenmesi, kararın devlet veya kurumlar tarafından belirleneceğinin söylenmesi mümkün değildir.

Daha önce karşılaşılmış ve kısa süre içerisinde, karşı çıkanların öldürüldüğü, yok edildiği görülmüştür. Hem devlet olarak hem de millet olarak her türlü kıyımın yapılması veya yaptırılması konusunda kararı verme yetkisine sahiptirler. Rockefeller Ailesi için son derece önemli çalışmalarda bulunmuş olan David Rockefeller hayatını kaybetmiştir. 20 Mart 2017 tarihinde hayata gözlerini yumması da en dikkat çekici hadiselerin başında geldi. Dünya’yı yöneten ailenin en büyüğün ölmesi, küresel dengenin belirlenen planın dışına çıkıp çıkmayacağı konusunda oldukça önemli tartışmalara yol açtı. Bu amaçlarından komplo teorileri yaratıcıları Rockefeller Ailesi için Reptilian Irkı yorumları yapmaktadır.

Çalışma Alanları Nelerdir?

Sadece David Rockefeller’in bile belirtilen miktar olarak 3 milyar 100 milyon Dolar’ın üzerinde parası olduğu biliniyor. Ailenin diğer bireylerinin de petrol, sağlık, ilaç sanayi, ulaşım, enerji gibi alanlarda olduğuna dair bilgiler bulunuyor. Bu nedenle her birinin servetinin yaklaşık olarak bu miktarda olduğu net olarak anlaşılabiliyor.

Cumhuriyetçi Parti yandaşı olan David Rockefeller’in ölümü, özellikle küresel dengeleri derinden etkilemiştir. 101 yaşında hayatını kaybeden ismin kalp yetmezliği sebebiyle öldüğü biliniyor. Aile’nin en büyüğü David’in çalışma alanı bankacılıktır. Aşırı şekilde hızlı büyümesinin ve Amerika’nın en zenginlerinin başında gelmesinin sebebi olarak da bu durum gösterilir.

Rockefeller Ailesi’nin Serveti Ne Kadar ?

 2008 yılında bile bağış olarak, eğitim aldığı Harvard Üniversitesi’ne gönderdiği miktar 100 milyon Dolar’dır. Böyle bir tutarı bağış olarak göndermesi bile, servetiyle ilgili ortalama bir fikir sahibi olunmasını sağlıyor. Petrol şirketi, banka yöneticiliği ve pek çok farklı alanda Rockefeller ailesi net olarak tahmin edilemeyen ve her geçen gün artmaya devam eden bir servete sahiptir.