Uncategorized

Nostradamus Ve Kehanetleri

14 Aralık 1503 tarihinde doğan ve yaşamı boyunca oldukça büyük kehanetlerini ilginç bir doğruluk payıyla yazıya döken dünyaca ünlü kahindir. Dönemin şartlarına kıyasla oldukça zengin bir ailenin çocuğu olması nedeniyle iyi bir eğitim almıştır. Büyük babaları olan Jean De St. Remy ve Pierre de Nostredame tarafından oldukça etkileyici bir eğitim verilmiştir.

Nostradamus ve kehanetleri için, Dünya genelinde yaşanacak olaylara değinmeyi başarabilen yeteneğini, “Yüzyıllar” adında bir kitap çıkararak gözler önüne sermiştir. Belirttiği tarihler, belirttiği ülkeler ve yerlerde mutlaka o olaylar gerçekleşmiştir. Kehanetler bu nedenle uzun yıllar boyunca insanlığın durumuyla ilgili bilgi sahibi olunabilecek eserler olarak görülmüştür.

Nostradamus Kehanetlerinin Bazıları

İçerisinde bulunulan durumlar göz önünde bulundurulduğunda, özellikle gelecekte 4. Dünya savaşının da yaşanacağını belirtmesi dikkat çekiyor. Roma’nın yıkılacağı, 2050 yılında Almanya’nın tekrar birleşerek büyüyeceğini vurguluyor. Ayrıca 2076 yılında 4. Dünya savaşının çıkacağını ve bu savaşın 25 yıl süreceğini de öngörüyor. Nostradamus ve kehanetleri ile ilgili en önemli durum, döneminde bulunmayan devletler ve teknolojiler için dahi kehanette bulunan bir kişi olmasından kaynaklanıyor.

Gerçekleşen Kehanetleri

Bugüne kadar kahinlik yeteneğini kullanarak gelecekle ilgili pek çok olayın öngörüsünde bulunmuştur. Gerçek olduğu ispatlanmış komplo teorileri olarak ;Fransız devrimi, Rusya’nın kurulması ve devrimin ne zaman yaşanacağı, Avrupa’da olan hastalıkları ve Dünya’nın siyasi haritasındaki değişikliklere değinmiştir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve Mısır toprağının kaybedilmesiyle ilgili kehanetleri de bulunuyordu. Hem para biriminin değişeceğini hem de devrimin yaşanacağını belirtmesi de son derece önemli bir insan olduğunun göstergesidir. Ayrıca Çernobil Nükleer felaketinin ortaya çıkaracağı kıtlık ve mehdinin kısa zaman içerisinde geleceğiyle ilgili kehanetleri de bulunuyor.

Nostradamus Savaş Kehaneti

Dördüncü Dünya Savaşı ile ilgili görüşlerine bakıldığında, 25 yıllık bir savaş olacağını söylediği anlaşılıyor. 2076 yılından itibaren başlayacak olan savaşın yaratacağı tahribatın Dünya’nın yarısını etkilemesi ve çölleşme bekliyor. 2106 yılında ise direkt olarak savaşla ilgili her türlü önlemin alınması ve 1000 yıl kadar sürecek barış dönemine girilmesiyle ilgili görüşü bulunuyor. Savaşın yıkımının ancak bu sürede toparlanacağını söyleyenlerin sayısı da bir hayli fazladır.