Uncategorized

İlluminati Nedir?

1776 yılından bu yana Dünya’nın en önemli olaylarının altında imzası olan örgütlerin başında İlluminati gelir. Herhangi bir kurum veya kuruluş olarak tüm çalışma prensipleri hakkında bilgilere henüz ulaşılamadı. Bunun en önemli nedeniyse, gizli örgüt olarak tanımlanmasına rağmen herhangi bir gizliliği bulunmadan herkes tarafından biliniyor olmasıdır. İlluminati nedir? Topluluklardaki dini ve siyasi değişimleri etkileyen, devletleri ve sosyal düzeni doğrudan değiştirmeyi hedefleyen bir amaca sahiptir.

İlluminati Gerçek Mi?

Gerçekte olduğuna ve çok sayıda üyesinin olduğuna dair artık net olarak deliller bulunuyor. Gizli örgüt olarak anılsa da, üyelerinin tam olarak kimler olduğunun dışındaki tüm bilgileri aslında gizlenmeden herkesle paylaşılıyor. İlluminati nedir? Aydınlanmışlar anlamına gelen sözcüğün, örgütün genel yapısını tam olarak açıkladığı söylenemez. Tarihi şekillendirebilecek politikacıların, sanatçıların, işçilerin ve tüm önemli bireylerin bu örgütün üyesi olma ihtimali bulunuyor. Hem kitle kontrolü hem de zihin kontrolü çalışmaları bulunduğu, ülkelerin üzerinde olan bir yapı olduğu biliniyor.

İlluminati’nin Amacı Nedir?

 1 Mayıs 1776 tarihinde ilk olarak kuruluşuyla ilgili delillere rastlanıyor. Fakat tam olarak bu kuruluş işleminin İlluminati mi yoksa farklı kollardan gelen bir örgüt mü olduğu net olarak anlaşılamıyor. Adam Weishaupt tarafından kurulduktan sonra, Masonluk ile ilişkilendirilen bir yapıya sahip olmuştur. Günümüzdeki örgüt yapısında ise Hristiyanlık, İslam, Masonluk, Yahudilik, Hinduizm, Taoculuk ve daha pek çok farklı değere göre hareket edilmemesi hedefleniyor. Dini bir amaç bulunmadığı gibi, tek bir dünya devleti oluşturma, dini farklılıkları ortadan kaldırma gibi ciddi amaçları bulunuyor.

Kimler İlluminati Üyesi?

Bu konuda neredeyse hiç kimsenin komplo teorilerinin dışında net olarak yapabileceği açıklamalar bulunmuyor. Rockefeller Ailesi, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İngiltere başkanlarının büyük bir bölümünün bu örgüt lehine çalıştığı belirtiliyor. Bu örgütün istediklerini yerine getirmeyen ve gerekli siyasi düzeni geliştirmeye çalışmayan John F. Kennedy gibi devlet başkanlarının ortadan kaldırılması hedefleniyor. İlluminati nedir? Siyasi güç, politik çalışmalar, zihin kontrolü ve daha pek çok farklı girişimde bulunuluyor. Komplo teorisyenlerinin bazıları, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin İlluminati’nin isteğine göre hareket ettiğini de vurguluyor.

Kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0lluminati