Uncategorized

HAARP Nedir?

Gerçek amacı hiçbir şekilde insanlara zarar vermemek olduğu ve Nikola Tesla tarafından başlangıç girişimlerinde bulunulduğu bilinen bir gelişmedir. HAARP’ın temellerini atan Tesla’nın aslında deprem yaratılmasını sağlama veya iklimlerin yönetilmesi gibi bir hedefi bulunmuyordu. HAARP Nedir? Çalışmalarını Dünya geneline elektrik vermek ve sinyalleri İyonosfer üzerinden her yere hızlı bir şekilde gönderebilmeyi hedefliyordu. Fakat beklendiği gibi olmadı ve bu çalışmayı kötü amaçlarına göre geliştiren kişiler, cihazı doğal afetler yaratabilecek seviyeye getirdi. Çoğu zaman Büyük İstanbul Depremi ile ilişkilendirilmektedir.

İklim Kontrol Etme Cihazı

İklimlerin kontrol edilmesiyle ilgili çalışmalar üzerinde uzun yıllardır detaylı araştırmalar yapılıyor. Özellikle komplo teorisyenleri tarafından üzerinde durulan bu süreç, direkt olarak ülkelerin hava durumunu etkilemeyi de hedefleyen bir savaş stratejisi olarak kullanılabilir. Savaş esnasında bir ülkenin uçaklarını kaldıramayacak derecede kötü hava koşulları ortaya çıkarılarak, saldırı ve savunma stratejileri geliştirilebilir. HAARP, bulutların ve hava akışının durumunu kontrol etmeyi kolaylaştıran bir teknolojik cihaz olarak varlığını sürdürüyor. Yıkıcı etkileri arasında tsunami, deprem, sel, hortum oluşumunu sağlayabilecek yapısı bulunuyor.

Yapay Deprem Yaratmak Mümkün Mü

Yapılan incelemelere göre, özellikle fayların durumunun incelenmesi ve fayların aşırı yük biriktirmeden kırılması mümkün oluyor. Bu sayede hem çok büyük ölçekli depremlerin önüne geçilebiliyor hem de direkt olarak depremin gücündeki azalma sayesinde zaman içerisinde seviyesi düşürülebiliyor. Bu işlemin doğrudan deprem yaratmakla ilişkisi de bulunuyor. Normalde 6.0 seviyesinde gerçekleşecek olan bir depremin, 3.5 gibi çok sayıda deprem yaratılarak gücünün hafifletilmesi ve basıncın düşürülmesi hedeflenmiştir.

Suni Depremler Nasıl Oluşturulur

 HAARP adı verilen cihaz sayesinde özel dalga boyları gönderilerek, bölgedeki faylarda normalin üzerinde basınç birikmesine yol açılabiliyor. Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak bilinen cihaz kullanılarak, havadaki füzeleri imha etme ve toprak altındaki çalışmalarda değerlendirilebildiği belirtiliyor. HAARP nedir? Komplo teorisyenlerine göre yapılan açıklamaların yetersiz olduğu, toprak altında sadece genel çalışmalar yapılmadığı vurgulanıyor. Deprem yaratılabilecek gücü ortaya çıkaran bu cihazlar, hedeflenen bölgede ve zamanda fayların birden kırılmasına yol açabiliyor. Bu da 7.0’ın da üzerinde depremler yaratılmasına neden oluyor.