Uncategorized

Bermuda Şeytan Üçgeni

Tarihin en çok uçak kazasının gerçekleştiği bölgelerin başında gelen Bermuda Şeytan Üçgeni için yıllar boyunca çok sayıda komplo ve  araştırma yapılmıştır. Yalan veya hikayelerde gerçek dışı durumun söz konusu olmaması, bizzat bölgeye giden bilim adamlarının dahi kaybolması nedeniyle bu bölge oldukça korkunç olmuştur. Ortaya çıkan benzer durumlar, tüm pilotların ve kaptanların sürekli olarak rotalarıyla ve pusulalarıyla ilgili sorun olduğunu belirtmeleridir. Sadece pusulalar değil, radarlar ve teknik aksamlar da bu bölgede devre dışı kalıyor. 100 yılı aşkın süredir yaşanan kazalar, bölgedeki incelemelerin aralıksız olarak sürdürülmesine yol açıyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir?

Neredeyse her yıl, bu bölgeden geçmekte olan deniz ve hava filolarında kayıplar yaşandığı biliniyor. Sadece balıkçı tekneleri veya ufak planörler değil, savaş gemileri, uçak filolarının da toplu olarak ortadan kaybolduğuna dair kayıtlar bulunuyor. Daha da ilginç olanı, kaybolanları aramaları amacıyla tedbirli bir şekilde bölgeye gönderilen ekiplerin de geri dönemiyor olmasıdır.

Bermuda adası, Miami ve Puerto Rico baz alınarak çizilen üçgen, yüzlerce kazanın yaşandığı merkez olarak kabul edilir. Bu bölgede ortaya çıkan bilinmeyen afetler ve henüz net olarak açıklanamayan durumlar nedeniyle kazalar gerçekleşiyor. Sert hava koşulları, ani hava değişimleri, üçgen genelinde ortaya çıkan pusula hataları nedeniyle bu bölgedeki kazaların ortaya çıktığı öne sürülüyor.

Radar Ve İletişim Sorunları

Uçakların bu bölgeye yaklaştıkları durumlarda, iletişim sorunları yaşadıkları göze çarpıyor. Özellikle kuleyle olan irtibat kesilmeden önce, pilotların durum hakkında bilgi verirken göstergede sorun olduğunu söylemesi dikkat çekiyor. Olay anına kadar iletişime geçilebilen neredeyse her pilotun göstergelerde ani değişimler olduğunu belirtmesi, bölgenin doğrudan uçakların teknik materyallerini devre dışı bıraktığını gösteriyor.

Bölgedeki Gizemli Olaylar

 Tekrar sinyal alınamayan uçaklar ve gemiler için en azından kara kutu ve cesetlerin toplanmasıyla ilgili arama kurtarma çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalar için gönderilen ekiplerin büyük bir bölümü de geri dönmeyi başaramıyor. İletişim hattının bir anda kesilmesi, uçakların ve gemilerin rotayla ilgili sorunlar yaşaması tamamen çaresiz kalmalarına yol açıyor. Bu olayları telekinezi ile açıklamak münkün mü?

En azından enkazlarının bulunması ve mürettebatın cesetlerine ulaşılması beklenirken, bu bile mümkün olmuyor. Bölgede aşırı derecede metan gazı bulunuyor ve bu gaz, suyun yoğunluğunu beklenenden hızlı şekilde değiştirebiliyor. Bermuda Şeytan Üçgeni çevresindeki gemilerin batma sebebinin bu durumdan kaynaklandığı düşünülüyor.