Uncategorized

Astral Seyahat Nedir?

İnsanı insan yapan öğelerin parçalar halinde olduğu ve bu parçalardan bir tanesinin de ruh olduğu bilinir. İnsan bedeni ve ruh bir arada hareket eder. Biri olmadan diğerinin olamayacağı düşünülür. Bu durum, sadece fiziksel dünyada elde ettiğimizi deneyimlerin, ruhumuzu etkileyeceğini düşünmemize neden olur. Aslına bakıldığında, ruhun da deneyim elde etme ve seyahat etme imkanı olduğu çok sonra fark edilmiştir.

Astral Seyahat

 Daha önce gitmediğiniz yerlere gitmek için, kafanızda bu bölgelerin haritası ve detayları hakkında deneyimler bulunması gerekmez. Sadece ruhunuzun sahip olacağı bilgiler ve deneyimler, fiziksel olarak bu bölgelerde bulunmuyor olsanız dahi, bu bölgeleri gezme duygusunu yaşamanızı sağlıyor. Vücudun güvende olması, beden yerine sadece ruha odaklanılarak gerçekleştirilecek olan bu eylemde mutlaka rahat olunması gerekiyor. Stres altında, baskıyla ve üzüntüyle astral seyahate çıkmak son derece kötü tecrübelere sahip olmaya neden olabilir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Bireyin sessiz ve sakin bir ortamda olması, sadece kendi düşünceleriyle ve benliğiyle bir arada bulunması gerekir. Işık, ses ve diğer çevresel faktörlerden etkilenmemek son derece önemlidir. Göbek çakrasından çıkan kordonun kopması, bağın kesilmesi, ruh ile bedenin seyahat sürecindeki çakışmaları, bireyin ciddi sorunlar yaşamasına yol açabilir.

Ruhun astral seyahat ile istenen mekanda ve zamanda olabilmesi için ilk önce vücudu, sonra zihni güvenli hale getirmek gereklidir. Hayal kurmaya başlayarak, detayları da hayal gücünüzde şekillendirin. Zihin kontrolü bu işin bir parçası olmaktadır. Hayalini kurduğunuz ve seyahatinize çıktığınızı hissettiğiniz andan itibaren, geriye dönüş için kendinizi telkin etmeniz ve hazırlanmanız gereklidir.

Astral Seyahatte Ölmek:

Astral seyahat ise tamamen ruhun yönetildiği, dünya içinde veya dışında gezmeyi, hayal gücünün sınırlarının dışına çıkması sağlayan bir işlemdir. Uykuda olduğu gibi, astral seyahatte de vücut korunmasız ve dış etkenlere açık durumdadır. Seyahat esnasında ölümle karşılaşmak ve vücudun bir etken nedeniyle eks olması halinde kişi gerçekte hayatını kaybeder.

Astral Seyahatte Bedene Ne Olur?

Astral seyahatin yapılabilmesi için hazırlık aşaması, seyahat süresi ve seyahatten edinilen tecrübelerin algılanmasıyla ilgili evreler bulunuyor. Uyumak, bir astral seyahat değildir. İnsan uyuduğunda sadece bilinçaltında bulunan verileri analiz eder ve bunlara bağlı olarak hayal dünyası beden içinden veya dışından görüntülerle karşılaşır. Astral seyahat nedir? Bazı insanlar rüyalarını kontrol edebilirken, bazıları hiçbir zaman kontrol etme yetisine sahip olamaz. Sakin, stressiz ve doğal bir seyahat gerçekleştirildiği taktirde ise ruhun bedenle olan bağı kopmadan her türlü detayı tecrübelerinde bulundurabilir.