Uncategorized

51. Bölge

Las Vegas’ın 153 kilometre uzaklığında bulunan özel askeri üs, milyonlarca kişinin hakkında çok şey duyduğu fakat bilgiye sahip olamadığı yapıya sahip. Özel olarak Amerika Birleşik Devletleri tarafından herhangi bir detaylı açıklamanın yapılmaması, bölge hakkındaki görüşlerin de artmasına yol açıyor. 51. Bölge bünyesinde yer alan tüm binaların yanı sıra, bu binaların altında da binlerce metre karelik alan olduğu artık bilinen bir gerçek.

51.Bölge Gizemi

Oldukça büyük bir arazinin kaplanması, çevresinde sürekli olarak devriye gezen araçların bulunması, bölge hakkındaki komplo teorileri kanıtlar nitelikte. Sürekli olarak henüz kimliği tespit edilemeyen kişilerin çalıştığı ve iş yeri olarak benimsedikleri ortamın aslında suç üssü olduğu düşünülüyor.

CIA ise bu tarz iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu öne sürerek, U-2 uçaklarının özel çalışmalarının yapıldığı üs olduğunu kabul etti. Bunun dışındaki tüm görüşlerin yalanlanması, hiçbir şekilde üsle ilgili daha fazla açıklamaya yapılmaması da bölgenin gizeminin çözülmesinin önüne geçiyor.

51.Bölge’de UFO

Bugüne kadar yapılan çalışmalarla birlikte özellikle son yıllardaki gelişmelerin büyük bir bölümünün, aslında uzaylılar sayesinde olduğu öne sürülüyor. Komplo teorisyenleri özellikle 1947 yılında Roswell’e düştüğünü iddia ettikleri UFO’nun 51. Bölge bünyesinde bulunduğunu vurguluyorlar. Yapılan araştırmalar sayesinde, ışın silahlarından pek çok iletişim ve ulaşım devrimi yapıldığı da iddialar arasında.

Son 50 yıl içerisinde, insanlık tarihinde daha önce bu kadar hızlı gerçekleşmemiş bir teknolojik yükselme dönemi ortaya çıktı. 1940’lı yılların sonlarına dek yeterli bilgiye ve teknolojiye sahip değilken, araştırmaların UFO’ların incelenmesinin ardından daha da başarılı bir şekilde geliştiği belirtiliyor.

51.Bölge Gerçek Mi?

Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde Las Vegas’a 153 kilometre mesafede olan bölgenin varlığıyla ilgili ilk ve son açıklama 2013 yılında yapıldı. İlk kez kurulduğu 66 yıl önceki oluşumdan bu yana sadece bir açıklama yapılması, bölge hakkındaki kararın değiştiğinin düşünülmesine neden oldu. Gerekli uzay çalışmalarını, uzaylı ve UFO incelemelerini tamamlayan ABD’nin, bu işlemlerin ardından bir araştırma üssü olduğunu belirttiği düşünülüyor. 51. Bölge günümüzde halen yasaklı ve kimsenin giremeyeceği gizemli yapısını korumaya devam ediyor.